PS3 Modchip JailBreak | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 PS3 Modchip JailBreak la data de Lun Sept 06, 2010 10:41 pm

Sall all, a aparut insfarsit o modare pt PS3 care iti permite sa joci jocurile direct de pe usb stick hdd, o modare prin soft numita JailBreak. Trebuie sa downloadezi jocul in format Iso si sal convertesti cu programul JailBreak si apoi pui prin usb jocul pe stick-ul hdd la ps3 si play Smile , Nu vei avea nevoie de diskuri Bluray pt jocuri doar sa fie mare hdd. Wink Si jocurile convertite pe JailBreak vor merge doar pe firmwareul 3.41 mi se pare. Deja se umple trakerele si torrentele cu jocuri de ps3 Very Happy.Programul JailBreak e un fel de modchip software.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: PS3 Modchip JailBreak la data de Mar Sept 07, 2010 3:12 pm

naruto

In trecere
In trecere
Am vazut pe youtube asa ceva.Se pare ca merge momentan,dar cica a aparut 3.42 si jocurile o sa aiba nevoie de acest nou firmware pentru a rula.Plus ca Sony a dat in judecata compania producatoare.

3 Re: PS3 Modchip JailBreak la data de Mar Sept 07, 2010 4:18 pm

Aha stiu dar cu cat mai mult trece timpul apar mai multe modari si mai multe possibilitati ale firmwareului pt jocurile de ps3 modat mai ales ca sunt 2 tipuri de modare ale softului JailBreak 1.modarea prin programul JailBreak sa convertesti Iso-ul jocului 2.Sa bagi jocul pe stickul-usb special JailBreak mai clar acel stick este modchip-ul dar sa va lansa si modchip simplu pt ps3. Din cate stiu eu modarile la ps3 vor fi la fel ca la psp cu multe firmwareuri etc, mai ales ca nu ne va trebui bluray disk pt jocurile de ps3 doar direct pe hdd si play. Smile Asa ca va sfatuiesc sa mai asteptati inca vro 1,2 sau 3 ani pana se ieftineste ps3 si apar multe jocuri pe torrente,trackere,multe modari possibile,multe jocuri si modari cu firmwareuri necesare pt jocurile respective. Pana cand va deveni PS3 hackuit complet si THE KING! Va sfatuiesc sa va luati pana atunci Nintendo Wii,PS2, Xbox,PSP,Nintendo DS sau Xbox 360. Eu pana acum am PS1,PS2 si PSP si emulator de Nintendo DS care merge perfect. Si merita totusi sa imi iau un Wii ca Xbox 360 e o stricaciune aproape.Nah asta e tot ce am de zis pt fani ps3 , daca nu puteti sa asteptati ps3 sa fie spart complet, va recomand una sau mai multe din consolele acelea pe care le am eu. Very Happy

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Forumgratuit.ro | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit