27 kilograme la 21 ani | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 27 kilograme la 21 ani la data de Mar Iun 29, 2010 3:28 pm

ionut

Moderator general
Moderator general
Am ascultat la stiri si am observat o fata care are 27 de kg la 21 de ani careia medicul i-a indicat sa manance 8000 de calorii pe zi. Aceasta sufera de o boala rara numita Neonatal Progeroid Syndrome si am mai inteles ca in toată lumea există numai trei cazuri cunoscute de medici.
"Mănânc porţii mici de chipsuri, dulciuri, ciocolată, pizza, pui, tort, gogoşi, îngheţată, tăieţei sau tarte toată ziua, aşa că mă supăra foarte tare când oamenii mă numesc anorexica", spune Lizzie, care are 1,58 m înălţime.
Lizzie s-a născut prematur, cu patru săptămâni înainte de termen. La naştere cântărea numai 1 kilogram 190 de grame. Doctorii au fost uimiţi că fata a supravieţuit, dupa ce au descoperit că în pântecul mamei exista foarte puţin lichid amniotic care să protejeze fătul.
"Am fost nevoiti să-i cumpăram haine de păpuşă de la magazinul de jucării pentru că hainele de copii erau prea mari pentru ea", a dezvăluit tinerei.

Ultima editare efectuata de catre Cipi in Joi Iul 01, 2010 8:19 am, editata de 1 ori (Motiv : greseli)

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: 27 kilograme la 21 ani la data de Joi Iul 29, 2010 9:06 pm

andy_patronu

Incepator
Incepator
Astfel de cazuri se mai intalnesc la Modele ... Din cauza regimurilor care le tin...Dar nici chiar asa Very Happy Shocked Rolling Eyes

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: 27 kilograme la 21 ani la data de Vin Iul 30, 2010 3:52 pm

Neonatal Progeroid Syndrome este de fapt cunoscuta popular ca "Progeria".Este o boala care face corpul sa imbatraneasca la o rata mult mai rapida.Persoanele cu acest sindrom traiesc de obicei pana la 20-25 ani.

Vezi profilul utilizatorului http://www.sharinganforum.com

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Forumgratuit.ro | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit