Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Boala lui Wilson la data de Sam Iun 26, 2010 7:27 am

Tom

Incepator
Incepator
Am incercat sa ma informez de unde am putut in legatura cu aceasta boala rara,cand mi-am dat seama ca am anumite simptome.

Pot observa un tremor al mainilor,pierderea echilibrului si dureri de cap continue.Nu stiu daca am facut bine,poate e doar paranoia dar am inclus si posibiliatatea sa am boala lui Wilson.

Pentru cei care nu stiu ce este,este o boala in care bolnavul retine prea mult cupru in organism,mare parte in ficat,afecatand ficatul si sistemul nervos.In fazele finale,se ajunge la psihoze,manii,pierderea cunostintei,insuficienta hepatica si moarte.

M-ati putea ajuta sau sfatui in legatura cu problema mea?

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Boala lui Wilson la data de Dum Iun 27, 2010 6:23 am

Hm,stii ca este un caz la 30000,nu?Mai bine ai considera si alte variante inainte sa te auto-diagnostichezi cu boli rare.

Vezi profilul utilizatorului http://www.sharinganforum.com

3 Re: Boala lui Wilson la data de Dum Iun 27, 2010 2:08 pm

Sakura

Membru activ
Membru activ
Pe Internet se spune ca boala lui Wilson produce:tremor incontrolabil,stari de confuzie,hepatita si aritmii cardiace,nu dureri de cap cum spui tu.Este prea putin probabil.

4 Re: Boala lui Wilson la data de Lun Iun 28, 2010 9:40 am

raluk

Incepator
Incepator
Du-te la doctor ca sa rezolvi pentru ca este mult prea improbabil sa ai asa ceva.

5 Re: Boala lui Wilson la data de Joi Iul 29, 2010 1:58 pm

naruto

In trecere
In trecere
Ai rezolvat problema?Ce era pana la urma?

6 Re: Boala lui Wilson la data de Joi Iul 29, 2010 9:00 pm

andy_patronu

Incepator
Incepator
Cand ai asa stari nu inteleg cum de mai astepti si postezi pe forum; ceri sfaturi; accesezi Google... In locu tau zburam in spital direct... Mai ales ca se repeta...Eu am avut niste ametelii si mi se incetosea privire si nu mai vedeam...Nu am facut nimic pana am cazut cu capu de gresie in bucatarie si a doua zi de dimineata eram la doctor...nu e de gluma cu sanatatea.. Very Happy

7 Re: Boala lui Wilson la data de Dum Aug 15, 2010 3:13 pm

Tom

Incepator
Incepator
Din fericire nu a fost asa ceva,dar in mod clar avea toate simptomele.S-a rezolvat cu ceva vitamine

8 Re: Boala lui Wilson la data de Mar Apr 12, 2011 7:34 pm

Din cate stiu lipsa vitaminelor duce la ->Avitaminoza (dereglari ale sistemului nervos,uscarea pielii,vederea din ce in ce mai greu etc doar sa nu le stiu eu pe toate)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Forumgratuit.ro | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog