Cel mai bun antivirus | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Cel mai bun antivirus la data de Mier Mai 19, 2010 11:56 am

Irynel

Incepator
Incepator
Fiecare posesor/utilizator de calculator care navigheaza in cel mai MARE si rapid sistem de comunicare -internet- are MARE necesitate binenteles si de protectie si securitate. Desi Windows-ul are anivirusul
WindowsDefender, si paravanul de protectie "firevall" mai exact parafoc, acestea nu pot face fata:
virusilor, malware, sau hak-eri care, ei stiu cum. "citesc" operatiunile pe care le executa un utilizator de internet.

Fac si un "clasament" -din proprie experienta- dupa performanta fiecarui antivirus/total security:

Bit Defender Total Security 2010: dispune si de firewal pe langa antivirus il trec pe locul 1,

Ofera Maxima Siguranta in tot ce a ce priveste securitate, antivirus/malware absolut tot.

Referitor la pret: 65 EUR - 3 utilizatori 1 an, si-l merita.

Un alt program din aceasta categorie este Eset Smart Security (antivirus, antispyware, antispam si firewall) - acesta controleaza serverul internet (pe unde navigam).
Nu este prea departe de Bit Defender, dar ca eficacitate si performanta il adaug pe locul 2.

Cine nu dispune de finante pentru licienta (multumim Microsoft) putem descarca si folosi:

Microsoft Smart Essentials: il gasim pe site-ul Microsoft. Binenteles nu are performante ca antivirusii enumerati mai sus,
cu toate acestea eu il utilizez si este chiar foarte bun, consuma putine resurse hardware,
nu in utimul rand e gratuit.

Cam atat, de aici incolo va astept cu propuneri si sfaturi.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Cel mai bun antivirus la data de Mier Mai 19, 2010 12:17 pm

Vizitato

Vizitator
eu cred ca Kaspersky Internet Security 2010 este foarte bun pentru ca isi face update in fiecare zi deci este la curent cu ce se intampla cu virusii

3 Re: Cel mai bun antivirus la data de Mier Mai 19, 2010 12:23 pm

Irynel

Incepator
Incepator
Asa procedeaza si Eset Smart Security, cat despre Kaspersky -consuma multe resurse, l-am utilizat,
stiu ca e foarte bun si Kaspersky.

Un sfat: pune o virgula intre ca, k(c). Nu de alta dar altii o sa creada ca nu stim sa scriem.
Succes in continuare.

4 Re: Cel mai bun antivirus la data de Mar Iul 13, 2010 8:53 pm

andy_patronu

Incepator
Incepator
Eu cred ca tot mai bine este fara Laughing ... Deoarece cu antivirus calculatoru iti lucreaza de 2 ori mai mult cand intra un virus...Dar fara el nici nu-l simti Wink)...Poate dupa un timp iti misuna prin pc si poti sa iei un oarecare antivirus sau ceva sa dai un scan si un clean...Sau sa nu ii faci nimic...Eu asa cred... Virusi Cam asa e cu AntiVirus Laughing)

5 Re: Cel mai bun antivirus la data de Sam Iul 17, 2010 5:37 pm

hannah

V.I.P
V.I.P
Cel mai bun e Avira antivirus. e si gratis si functioneaza super bine

6 Re: Cel mai bun antivirus la data de Dum Iul 18, 2010 3:27 pm

Madara

Membru activ
Membru activ
Folosesc Nod32 dar consuma cam multe resurse si ma gandeam sa il schimb

7 Re: Cel mai bun antivirus la data de Joi Oct 21, 2010 2:10 pm

xprot

In trecere
In trecere
Nustiu cati dintre voi ati auzit, dar a aparut un antivirus hardware, numit ICEBOX ce iti poate readuce toate fisiere la starea lor naturala la un simplu clik.
Puteti sa aflati mai multe de aici: www.xprot.ro

8 Re: Cel mai bun antivirus la data de Vin Oct 22, 2010 4:20 pm

claudiu

In trecere
In trecere
dar eu sunt singurul care am observat "si paravanul de protectie "firevall" mai exact parafoc" si mai si zice ca "Un sfat: pune o virgula intre ca, k(c). Nu de alta dar altii o sa creada ca nu stim sa scriem.
Succes in continuare." din cate stiu este firewall (pe ro nu are sens si anume peretefoc..asta traducere de cuvat dar cum a zis el bine parafoc) e ceva de genul: uitete in oala ta nu in a altuia...

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Forumgratuit.ro | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit