Record de viteza pe Internet | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Record de viteza pe Internet la data de Vin Mai 07, 2010 8:24 pm

Vizitato

Vizitator
Doamnelor si domnilor am fericita ocazie de a va spune ca s-a ajuns la formidabila viteza de 1 TB!!!!!!!!

Pentru prima oara in lume, cercetatorii danezi au depasit asa-numitul “prag al terabit-ului”, adica posibilitatea de a transmite date cu viteza de 1.000 gigabiti pe secunda.

Este viitorul comunicatiilor internet si a devenit deja realitate la Institutul de fotonica din Liyngby, in Danemarca. O performanta “monstruoasa” intrucat depaseste de circa 50.000 de ori conexiunile cele mai rapide puse la dispozitie utilizatorilor de providerii comerciali; o viteza care permite descarcarea a 80 de filme calitate DVD pe secunda.

"Am batut toate recordurile mondiale”, a declarat cu mandrie responsabilul proiectului de cercetare, Leif Katsuo Oxenlowe. Ce-i drept, recordul mondial in domeniu atins pana acum era de 640.000 biti pe secunda si doar cinci laboratoare din lume au fost capabile sa-l realizeze. Viteza maxima ce poate fi atinsa de retele locale cele mai eficiente (LAN) este de un gigabit, iar actuala infrastructura a web-ului atinge limita de 10 gigabiti pe secunda.

Sursa:descopera.ro

2 Re: Record de viteza pe Internet la data de Vin Mai 07, 2010 9:45 pm

floryyn

In trecere
In trecere
Si ... nu ia foc cablul optic la asa viteza ...ori e wirelles

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Record de viteza pe Internet la data de Sam Mai 08, 2010 5:58 am

stefan

Membru activ
Membru activ
asa vrea si eu conexiunea din asta.poate ca in viitor toata lumea va beneficia de asa ceva.

4 Re: Record de viteza pe Internet la data de Dum Mai 09, 2010 4:31 am

floryyn

In trecere
In trecere
E super , va dura pana ce va fi asa si la noi. Dar vor tebui si antivirusi buni va dati seama la asa viteza cum vor "calatori trojenii?" Laughing

5 Re: Record de viteza pe Internet la data de Dum Mai 09, 2010 6:19 am

Viteza ca viteza,dar hard-diskurile sunt problema aici.Pana nu va avea fiecare om normal acasa vreo 50-100 TB HDD,nu o sa vedem conexiune din asta.

Vezi profilul utilizatorului http://www.sharinganforum.com

6 Re: Record de viteza pe Internet la data de Dum Mai 09, 2010 6:45 am

floryyn

In trecere
In trecere
Ai dreptate, deocamdata au aparut hdd de 1 tb, dar daca ai 2-3 cum e? bineinteles ca si procesor cu creieras rapid e necesar, da cum ramane cu placa de retea, suporta? ori wirelles.

7 Re: Record de viteza pe Internet la data de Dum Mai 09, 2010 6:49 pm

stavro

In trecere
In trecere
Mai dureaza pana sa avem hdd de 50 tb ca si cu viteza

8 Re: Record de viteza pe Internet la data de Joi Mai 13, 2010 11:15 am

Irynel

Incepator
Incepator
Eee mai dureaza mult si bine sa ajungem la viteza aceasta. Poate doar cum a spus [H]OUSE si floryyn cu antivirusu.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

creează un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit