Cele mai bune suplimente | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Cele mai bune suplimente la data de Sam Apr 24, 2010 2:44 pm

Sportacus

In trecere
In trecere
Fiecare are suplimentele lui favorite probabil,deoarece depinde de metabolismul fiecaruia daca un anumit supliment da randament sau nu.

Singura problema ar fi sa nu te intreci cu gluma si sa iei prea multe in speranta ca vei obtine performante in genul celor obtinute cu steroizi.Trebuie spus ca asa ceva nu se poate realiza.

In primul rand:
Trebuie mentionat ca nu veti realiza nimic daca nu depuneti efort si va tineti de antrenament.Daca un tip de antrenament nu functioneaza pentru tine acum,nu va functiona nici daca iei suplimente.

Singurul scop al suplimentelor este sa ofere organismului nutrientele care ii lipsesc pentru a putea sa sustina un antrenament dur.Niciun supliment sau combinatie de suplimente nu va repara un antrenament aiurea sau o dieta aiurea.

Ce puteti folosi:
1) Apa.Este cel mai bun supliment deoarece muschii sunt cam 73% apa.Da,chiar functioneaza,pe langa asta este si cea mai sanatoasa metoda de a ajuta organismul sa reziste la antrenamentul de la sala.

2) Proteina pudra.Nu este scumpa si iti confera toti nutrientii necesari pentru a obtine ce poti castiga mancand o masa super-copioasa,doar dintr-un termos,o data pe zi.
Pe piata se gasesc cutii cu 1 sau 2 tipuri de proteine sau mix-uri de multe proteine.

3) Suplimente pentru crestere in greutate.Au un loc important pe piata suplimentelor pentru body building.
In mod normal sunt de 600-650 calorii si 50g calorii per portie.Nu sunt neaparat necesare.

4) Probioticele.Contin bacterii ''bune'',care ajuta sistemul digestiv sa functioneze la capacitatea maxima si eficient.Oricine ar trebui sa isi suplimenteze meniul cu probiotice,deoarece sunt benefice pentru oricine.Pentru bodybuilderi sunt excelente,deoarece ajuta la sinteza proteinelor(fie din meniul fiecaruia sau din suplimente).

In final,vreau sa va spun sa ca tratamentul cu suplimente trebuie facut cu moderatie,deoarece corpul poate asimila doar o anumita cantitate de proteine.Restul se irosesc.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Cele mai bune suplimente la data de Mar Iun 01, 2010 2:22 pm

Capoeira

Rank special
Rank special
Dar pentru incepatori ce tip de suplimente ar fi mai recomandate? Am inteles ca pudra dar nu stiu de care.

3 Re: Cele mai bune suplimente la data de Mar Iun 01, 2010 6:43 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
capoira daca nu te superi, tu ce tip somatic esti?(am postat ceva in legatura cu asta la topicul "informatii generale despre bodybuilding" pagina 4.spune-mi ce tip somatic esti si o sa incerc sa iti recomand eu o proteina.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

creează un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog