Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Sala sau jogging? la data de Mier Apr 14, 2010 4:43 pm

Raluca_RBD

Incepator
Incepator

Care credeti ca este cea mai buna varianta pentru mentinere in forma? Sunteti de parere ca joggingul facut prin parc este la fel de eficient ca exercitiile de la sala(desigur ca la sala faci mai mult decat sa alergi pe banda)? Astept niste pareri,mersi/.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Sala sau jogging? la data de Mier Apr 14, 2010 5:48 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
In primul rand joggingul este un sport aerob(imiplica un consum mare de oxigen)ceea ce va duce la arderea grasimilor din organism.
Pe de alta parte mersul la sala este un sport anaerob,dar cu ajutorul exercitiilor iti poti tonifia musculatura.
Un alt exercitiu care te-ar ajuta ar fi "scari"(nu stiu daca are o denumire anume,eu asa ii zik)si anume sa urci si sa cobori de cateva ori un set de scari in pas lent sau alergat.
Pt ca esti din cl iti propun sa faci acest ex in parcul Dumbrava pe scarile dinspre blocuri.

3 Re: Sala sau jogging? la data de Joi Apr 15, 2010 3:40 pm

Hinata

Membru activ
Membru activ
Eu ti-as recomanda jogging-ul deoarece ajuta mai bine la arderea grasimilor.La sala mai degraba faci muschi decat sa te mentii in forma.Alergatul pe banda nu se compara cu alergatul prin parc. Wink

4 Re: Sala sau jogging? la data de Joi Apr 15, 2010 6:17 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
la sala ca fata as spune ca afirmatia cum ca "faci muschi" avand in vedere ca esti fata nu e adevarata,eu as spune ca iti tonifiezi musculatura care o ai deja.
Sunt deacord insa cu faptul ca alergatul pe banda nu se compara cu cel in parc.

5 Re: Sala sau jogging? la data de Vin Apr 16, 2010 4:58 pm

raluk

Incepator
Incepator
Si eu sunt pentru jogging.Daca nu ai mai facut pana acum o sa iti para obositor si o sa trebuiasca sa iti maresti rezistenta.Poti incerca un energizant inainte de a alerga.

6 Re: Sala sau jogging? la data de Sam Apr 17, 2010 9:06 am

Vizitato

Vizitator
si eu sunt pentru jogging pentru ca la sala mai platesti,daca strici un aparat iar platesti si mai degraba ar fi un joging pentru ca esti in aer curatsi poti sa respiri fara sa-i simti traspiratia celui de langa tn

7 Re: Sala sau jogging? la data de Sam Apr 17, 2010 3:36 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
cum sa strici frate aparatele.sunt din fier si de unde chestia asta cu transpiratul,daca iti permiti un abonament la sala banuiesc ca iti permiti si un sapun....recunosc am si eu in sala pe unul de miroase cand treci pe langa el da asta nu e motiv sa nu te mai duci,doar nu te ia in brate toate ziua

8 Re: Sala sau jogging? la data de Sam Apr 17, 2010 5:22 pm

Konan ♥♥♥

Moderator general
Moderator general
Rasete Ok,m-am distrat.Nu mai postati daca nu ati fost in viata voastra la sala.Aparatele alea nu-s facute din mamaliga Laughing

9 Re: Sala sau jogging? la data de Lun Apr 26, 2010 5:59 pm

Sakura

Membru activ
Membru activ
Ca sa revenim la subiect,trebuie spus ca joggingul are mai multe avantaje fata de sala si eu il recomand Wink

10 Re: Sala sau jogging? la data de Lun Mai 10, 2010 3:40 pm

stavro

In trecere
In trecere
Sunt bine venite ambele, avantaj sala: se poate si iarna, jogingu mai putin - cei invatati cu frigul poate, important e sa faci sport acesta e lungirea vietii. La nemti sunt pline aleeile cu joggeri pana si vartsnicii =bravo lor.

11 Re: Sala sau jogging? la data de Mar Mai 25, 2010 2:09 pm

hannah

V.I.P
V.I.P
Jogging-ul este superior alergarii pe banda pentru ca este in natura,aer curat etc.Si oricum conform ultimelor studii,este bine sa facem jogging dimineata pentru a arde cele mai multe calorii,plus ca joggingul defineste formele si le face mai ferme. Wink

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

creează un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit