Cum sa faci update de soft pentru PS3 | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Cum sa faci update de soft pentru PS3 la data de Lun Iul 20, 2009 7:23 am

Incepi sa ai probleme cu PS3-ul tau ? Unele jocuri se blocheaza si merg greu ? Atunci iti trebuie un update de soft . Acesta se realizeaza foarte usor.

Daca esti conectat la Internet,cea mai usoara metoda este sa download-ezi update-ul pe PS3-ul tau. In meniul Settings, prima chestie este Update. Dai pe ea si PS3 va cauta cel mai nou update pe Internet. De obicei,update-urile au cam 100 mb,deci gaseste-ti ceva de facut intre timp.
Cand este gata, sistemul se va reseta si iti va spune sa conectezi un controller prin cablu USB si sa apesi pe PS logo. Dupa care apesi X ca sa instalezi, dai Agree si gata, sistemul se mai reseteaza o data si ai terminat.

Totusi , in cazul in care nu esti conectat la Internet, trebuie sa intri pe site-ul oficial Sony , la sectiunea PS3 ca sa descari ultimul update,pe un PC. Link-ul este aici. . Dupa care trebuie creat un nou folder, numit PS3 . In acesta ,mai creati un folder numit UPDATE ( cu litere mari,altfel nu va merge) . In folderul UPDATE puneti update-ul cand s-a terminat descarcarea . Apoi veti avea nevoie de un Memory Stick suportat de PS3 sau de un Hdd extern. Copiati folderul PS3 pe stick/hdd si conectati-l la PS3 . Dupa care se instaleaza la fel de simplu ca la prima metoda.

ATENTIE ! NU SUNT RESPONSABIL DE NERESPECTAREA ACESTOR PASI SI DE EVENTUALELE DAUNE PRODUSE SISTEMULUI DUMNEAVOASTRA. URMATI PASII CU ATENTIE !

Vezi profilul utilizatorului http://www.sharinganforum.com

2 Re: Cum sa faci update de soft pentru PS3 la data de Lun Iul 20, 2009 10:20 am

Madara

Membru activ
Membru activ
Foarte bun tutorialul , am reusit sa fac update . Rau

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Cum sa faci update de soft pentru PS3 la data de Lun Iul 27, 2009 8:13 am

Tom

Incepator
Incepator
Da e bun

4 Re: Cum sa faci update de soft pentru PS3 la data de Mar Sept 22, 2009 1:19 pm

Hinata

Membru activ
Membru activ
Sau probabil ca daca ai net pe el,e mai usor e ca pe PSP,dai System Update.

5 Re: Cum sa faci update de soft pentru PS3 la data de Vin Sept 25, 2009 12:53 pm

Cha!

Incepator
Incepator
Imi vine sa ma arunc pe geam cand ma gandesc ca mi s-a ars Ps3 din cauza unei supra tensiuni la o furtuna

6 Re: Cum sa faci update de soft pentru PS3 la data de Joi Oct 01, 2009 2:48 pm

Tom

Incepator
Incepator
Era bine sa il fi oprit daca as fi avut eu asa as fi facut.Dar ce s-a stricat?

7 Re: Cum sa faci update de soft pentru PS3 la data de Mar Ian 19, 2010 5:57 pm

Vizitato

Vizitator
foarte bun.nota 10

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog