Tobi : Madara sau Obito - Pagina 2 | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Aug 15, 2010 11:17 am

Madara Uchiha

In trecere
In trecere
Defapt are 96 Wink 80 avea cand a scos vulpea din mama lui naruto ... si sa nascut naruto ... si are un fel de jutsu de imortalitate cam cum avea orochimaru Very Happy

Mesaj2:Dc ar lua madara corpul lui obito??? adica... erau o multime de corpuri din uchiha... mai bune... de ex: Itachi

1. nua fost strivit
2. are ambele ochiuri(se spune ochi)
3. si e unu dintre cei mai buni...Uchiha

obito deabea avea nivel'ul al 2-lea al sharinganului... si stia putine jutsuri ( katon => firestyle ) mai mult nu a aratat ca poate...

Ce vreau sa spun , este ca putea alege ceva mai bun!

Obito era doar un chunin!

Fara mesaje duble/triple la intervale mai mici de 3 ore.Folositi butonul EDIT.

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Aug 15, 2010 11:41 am

Uchiha_Madara

In trecere
In trecere
Auziti vedeti aici dovada! cautati pe narutopedia tobi, si veti fi redirectati la pag lu madara...ce mai vreti???

28 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Aug 16, 2010 2:17 pm

da degeaba cautam akl na fost inca dovedit in serie asa ca degeaba poate sa scrie akl tot ce vre:D

29 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Aug 21, 2010 5:59 pm

Uchiha_Madara

In trecere
In trecere
atunci uitati-va pe animekage.com eventual cautati naruto carcotasul pe goagal(mdea...) si e un episod numit misterul lui tobi, nu stiu sigur numarul da e cam 137 shipp cam pe akl sau urm episod, o sa ii zica lu sske...sper sa fi ajutat...

30 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Aug 23, 2010 11:08 am

Magyoku

Membru activ
Membru activ
Lol's mai cititi si voi niste manga , acolo Masashi Kishimoto isi destainuie tainele si v-a veti da seama ca personalitatea este a lui Madar iar corpul al lui Obito !!!!!!!! xD

31 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Aug 23, 2010 11:23 am

Mda, e corpul lui Obito si sufletul lui Madara , deoarece adevaratul corp alui Madara a fost macelarit in lupta cu Primul Hokage si Kyuubi.

32 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Aug 23, 2010 11:33 am

Magyoku

Membru activ
Membru activ
Exact Dudeeeeeeee !! xD

33 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mar Aug 24, 2010 7:56 am

Uchiha_Madara

In trecere
In trecere
neah, shi dc e batran in anime cand isida masca putin jos ia ziceti?

34 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mar Aug 24, 2010 10:56 am

Poate ca probabil ai citit manga aia falsa cu Madara, cand isi da masca jos si apare ca e batran, dar in anime nu si-o da pe toata jos cand vorbeste cu Sasuke ci pe jumate, si nu mi sa parut deloc batran alea e possibil sa fie cicatrici Wink

35 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Vin Aug 27, 2010 5:31 am

da exact si mie nu erau riduci erau cicatrici

36 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Vin Aug 27, 2010 11:28 am

Riduri, in manga aia falsa, care e falsa nu are legatura cu adevaratul anime Naruto, si cicatrici in anime , pentru ca cicatricele iau fost facute de pietroiul ala care a cazut atunci
pe fata lui Obito si ia strivit jumate. Deci are cicatrici nu riduri. Dar e possibil si cateva riduri, dar totusi, e spiritul lui Madara si corpul lui Obito.

37 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Sept 12, 2010 9:39 am

Itachi_uciha

In trecere
In trecere
sa mor de nu esti prost tobi=madara defapt corpul lui obito era demult in putrefactie gandestete pain nici nu il cunostea atunci pe madara era copil mic si cred ca nici nu exista atunci si in plus trebuia sa treaca o zi ca nagato sa nu isi foloseasca rineganul sal invie pe madara .Madara nici nu e chakra kum zice moderatorul e corpul lui normal Rasete

38 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Sept 12, 2010 11:24 am

Da looooooool e impossibil ma, nu e nimeni prostul poate atunci cu Nagato Madara avea corpul lui original,dar ar fi cam impossibil ca intr-o scena din anime apare corpul lui Madara langa un copac plin de sabii si fara 1 mana deci corpul lui a fost macelarit rau de tot si poate ca atunci cu Nagato ,avea alt corp dar daca nu stiti atunci cand Obito a murit intre stancile alea dar corpul lui a fost salvat de Zetsu,si din cate stiu eu se zice prin manga de la 450 in sus ca Madara avea multe corpuri si asta dovedeste si la chestia ca Zetsu la salvat pe Obito uitativa la interviurile lui Masashi Kishimoto de pe youtube cand povesteste secretele clanului Akatsuki.Si ca sa va dati seama ca tobi=corpul lui obito si sufletul lui Madara,trebuie sa va uitati la 3 chestii 1.partea ochilor in partea in care are sharinganul la Obito acea parte a fost zdrobita dar Masashi a spus in interviu ca nu doar ia fost zdrobit putin corpul dar Madara are abilitatea de as reface corpul. 2.uitativa la parul lui Tobi si Obito si comparati umpic vocea lui Tobi si Obito dar la Tobi e putin mai evoluata dar se aseamana foarte mult cu alui Obito. 3.uitativa la jumatatea fetei lui Tobi cand isi da masca jos pe jumate in episoadele cand ii spune lui Sasuke tot despre Itachi si o sa vedeti ca are aceasi pozitie a fetei lui Obito si aproape aceasi fata numai ca sunt cicatrici si mai si uitativa la prostia lui Tobi care e asemanatoare umpic cu alui Obito Very Happy Sunt multe chestii care dovedeste ca tobi=corpul lui obito si sufletul lui madara si chiar asta poate fi intr-un fel.

39 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Sept 12, 2010 12:16 pm

Itachi_uciha

In trecere
In trecere
in ce episod e ca am uitat?

40 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Sept 12, 2010 3:27 pm

In episoadele cand vorbeste madara cu sasuke, dupa ce il omoara sasuke pe itachi si in manga. Si sunt multe episoade cu Tobi care dovedeste ca e trupu lui Obito si sufletul lui Madara.

41 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Sept 12, 2010 4:39 pm

Itachi_uciha

In trecere
In trecere
nu este asa din considerentele urmatoare akatsuki nu exista atunci si black zetsu na facut nimika doamne si dami nr episodului sa ma conving ca am uitat

42 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Sept 12, 2010 6:45 pm

Lol citeste ultimul capitol cu Naruto manga 509 Akatsuki a fost format de mult de cand traia Yahiko si de chestia cu Zetsu ca la salvat pe Obito am auzit pe youtube de la interviurile cu Masashi Kishimoto.

43 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Noi 15, 2010 8:05 pm

yomahh

In trecere
In trecere
Ma cum sa fine Tobi Obito Laughing se pare ca nu stiti prea multe despre naruto mai aveti de invatat si de uitat la episoade Rasete

44 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mar Noi 16, 2010 4:01 pm

invata tu si uitete si in plus invata secretele animeului si fii atent la ce vorbesc aia si la chestiile logice nu doar sa te uiti simplu Smile

45 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Dec 18, 2010 11:35 am

Spektra

In trecere
In trecere
Sharingan Adevarul este ca Tobi Este unul din fratii lui sasuke..[Si itachi a zis asta cand a murit a spus: sasuke imi pare rau ,nu eu am ucis clanul Uchiha ,Tobi i-a omorat folosind o iluzie optica...Asa ca Jiraiya

46 All3x la data de Lun Mar 28, 2011 10:01 am

All3xXx

In trecere
In trecere
Hai sa-ti explic cum sta treaba.Stiu sigur ca tobi este madara uciha din foarte multe motive,toti stim ca madara a controlat vulea cu 9 cozi pentru a ataca satul si al patrulea spune ca i-a sigilat jumatate din puterea vulpii in el pentru a-l putea infrunta pe acela cu masca.Acuma sunt foarte in contra-dictoriu am vazut in manga ca tobi este obito deoarece ii cade masca jos si arata la fel ca obito cu ochelarii aia si in ochiu in care kakashi are sharingan tobi are un ochi lipsa.Acolo tobi il intreaba pe kakasi iti aduci aminte de mine?Unde esti karin? karin=fata aia pe care o placea obito foarte mult din echipa lu kakashi.A zis itachi asta cand a murit?Am vazut ca a zis ceva dar era muzica am vazut in anime si nu era nici o subtitrare ai citit in manga?

47 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mar Iul 26, 2011 7:43 pm

bizzarre

In trecere
In trecere
mai cititi voi actualizarile manga
toti au crezut ca Madara e mort dupa lupta cu 1st Hokage, insa chiar el zice ca atunci s-a lasat batut doar ca sa puna mina pe celulele lui Hashirama pt a putea folosi tehnica Izanagi, aceasta tehnica o foloseste pe konan, deci clar Tobi e Madara, nu s-a luptat Obito cu Hashirama si i-a luat celulele sa faca asta..

48 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Joi Dec 29, 2011 1:58 pm

sasuke25

In trecere
In trecere
tobi este madara pentru ca:1 cand sai dat masca jos in fata lui sasuke era batran si ia zis ca era madara si dupaia sa dat si masca jos in fata lui kisame si kisame a zis:nu credeam ca tobi vei fi chiar tu uchiha madara fost lord mizukage.2 in manga tobi purta tricou de uchiha.3 si cand sa luptat cu konan ia spus ca hashimara senju la invis ca asa a vrut ca a vrut sa se gandeasca pe vitor si in lupta dintre uchiha madara si hashimara senju el sa concentrat sa ii ia puterile si ii sa spart masca cand sa luptat cu konan si avea 2 sharingan.4 ce legatura avea obito cu raul.5 obito na avut cum sa scape de sub pietrele alea dar madara na murit pentru ca na vrut hashimara sal ucida si avea eternal mangekyou sharingan.5 si de unde stia obito abilitati de spatiu-timp.cititi manga 509 510 511 eu am gasito in romana

49 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Joi Dec 29, 2011 1:59 pm

sasuke25

In trecere
In trecere
tobi este madara pentru ca:1 cand sai dat masca jos in fata lui sasuke era batran si ia zis ca era madara si dupaia sa dat si masca jos in fata lui kisame si kisame a zis:nu credeam ca tobi vei fi chiar tu uchiha madara fost lord mizukage.2 in manga tobi purta tricou de uchiha.3 si cand sa luptat cu konan ia spus ca hashimara senju la invis ca asa a vrut ca a vrut sa se gandeasca pe vitor si in lupta dintre uchiha madara si hashimara senju el sa concentrat sa ii ia puterile si ii sa spart masca cand sa luptat cu konan si avea 2 sharingan.4 ce legatura avea obito cu raul.5 obito na avut cum sa scape de sub pietrele alea dar madara na murit pentru ca na vrut hashimara sal ucida si avea eternal mangekyou sharingan.5 si de unde stia obito abilitati de spatiu-timp.cititi manga 509 510 511 eu am gasito in romana

50 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Vin Feb 10, 2012 1:44 pm

eXparallax

In trecere
In trecere
Eu nu cred ca tobi e Madara deoarece pe parcursul episoadelor din manga ne dezvaluie ce ia aratat Kabuto lui Tobi ce ra in ultimul sicriu,si ce ia aratat este chiar uchiha madara.Eu cred ca acest tobi este acel om care sa batut atunci cu Pain cand la obligat sa isi ucida prietenul pentru a da drumul fetei,deoarece acel tip pana la urma scapase din batalie cu tehnica teleportari.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

creează un forum | Jocuri | Tir | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro