Tobi : Madara sau Obito | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Feb 13, 2010 6:08 pm

Magyoku

Membru activ
Membru activ
Sunt un fan al Naruto si imi place nespus demult acest anime , dar am o intrebare care m-a framinta in legatura cu Naruto Shippuuden .E vorba de Tobi , pina la episodul 125 din Naruto Shippuuden acesta apare ca si cum ar fi Obito plus ca are numai un singur sharingan si acesta e in partea stinga ,
Kakashi are la fel numai un sharingan dar e in partea dreapta a fetei . Ceea ce il arata probabil pe Tobi ca Obito .
Totusi dupa seria 125 Tobi apare ca Madara (Persoana ce a creat Akatsuki si care ii da ordini lui Pain ) ,plus ca stie unele lucruri pe care probabil numai Madara le poate .

Dar s-a nu uitam ca Madara murise cu mult timp in urma luptei cu Senju , chiar daca supravietuise ers imposibil s-a traisca atita .

Si atunci cine este TOBI , Madara sau Obito ?

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Feb 13, 2010 6:27 pm

Vizitato

Vizitator
Tobi este Madara si spune dupa episodul 125 mai tii minte atunci dupa ce l-o omorat Sasuke pe Itachi Tobi intr-un fel l-a capturat pe Sasuke si a dezvaluit ca el este Madara cel care dezlantuit pe Kyuubi.Iar el traieste atat ca corpului intr-un fel este facut din chackra bine da fata lui este umana si mainele si picioarele si corpul asta cu chackra e in interior.Da el a creat Akatsuki.Obito a murit de mult de cand era impreuna cu Kakashi in echipa.Deci concluzie:Tobi este Madara.

3 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Feb 13, 2010 6:42 pm

Da,este Madara,pentru ca el insusi a spus ca a vrut ca lumea sa creada ca el a murit.

Vezi profilul utilizatorului http://www.sharinganforum.com

4 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Feb 13, 2010 6:43 pm

Raluca_RBD

Incepator
Incepator
Este madara pentru ca Obito a murit strivit de stancile acelea.

5 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Feb 13, 2010 7:51 pm

ionut

Moderator general
Moderator general
Sunt perfect de acord cu voi in ceea ce priveste ca Tobi este Madara si nu ar avea cum sa fie Obito.

6 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Sam Feb 13, 2010 8:21 pm

Magyoku

Membru activ
Membru activ
Dupa ce am citit Manga am facut o concluzie , poate aveti dreptate dar ,
1. Tobi este Obito demonstrat prin ochiul din stinga altfel de ce ar purta masca numai cu un ochi ,
2.Daca si pentru cine a citit manga trebuie s-a stiti lupta dintre Pain si Naruto , in aceasta lupta Pain avea darul de a readuce spiritul omului pe pamint sau de a il lua ,
3.Corpul e alui Obito iar spiritul a lui Madara ,
4.Dupa cum am spus Pain avea darul de a reinvia unele persoane , Principalul scop a lui Pain era de a readuce pace in intreaga lume asa ca acesta a chemat spiritul lui Madara si din cauza ca el murise cu mult timp in urma si nu mai avea propriul corp Pain acesta si-a folosit puterea pentru ai pune sufletul in corpul lui Obito .
Dupa moarte lui Pain ce este omorit de Naruto , Tobi (adica Madara ) isi dezvaluie propriul plan

Va rog s-a ma iertati ca m-am abatut de la tema dar pentru a m-a intelege mai bine intrati aici ( OneManga.com ) si incepeti s-a cititi manga de la 416 .Stiu ca v-a fi putin plictisitor dar veti citi seriile ce inca nau fost publicate in anime.
Pentru cei care au citit toata manga sper ca ati inteles ce am vrut s-a spun .

Adica Tobi este corpul lui Obito si sufletul lui Madara

7 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Feb 14, 2010 1:23 pm

Yondaime

In trecere
In trecere
Eu am citit toata manga si la fel recomand la toti .

La fel cred ca Tobi este Madara dar numai ca se afla in corpul lui Obito .

8 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Feb 14, 2010 1:27 pm

Magyoku

Membru activ
Membru activ
Multumesc Yondaime .

9 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mier Mar 03, 2010 11:50 am

Vizitato

Vizitator
eu cred ca tobi este madara pentru ca si madara a contribuit la cosntruirea Konohoei si el mai stie jutsu care nici un Hokage nu il poaate face in plus corpul lui tobi este inalt...deci el este madara

10 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Joi Mar 04, 2010 6:17 pm

la fel cred si eu ca este o combinatie intre cei 2 ... dar vom vedea...la urma ce se va intampla Very Happy

11 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Apr 05, 2010 1:02 pm

costynnnn

In trecere
In trecere
Madara Uchiha este fondatorul gruparii Akatsuki si primul posesor al Mangekyou Sharingan-ului, o forma avansata a Sharingan-ului obisnuit. Desi i-a dat puterea necesara pentru a prelua controlul clanului Uchiha, suprasolicitarea Mangekyou Sharingan-ului Itachi

@costynnnn:Nu faceti dublu post daca nu au trecut cel putin 3 ore.Folositi butonul EDIT.Data viitoare,warn.
http://www.sharinganforum.com/regulament-f43/regulamentul-forumului-t259.htm

12 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Apr 05, 2010 11:32 pm

Magyoku

Membru activ
Membru activ
O frateeee chiar trebuie s-a accentuez asta din nou .

Dupa cite stiu autorul anime-ului naruto este Masashi Kishimoto iar el mereu adora s-a lase lucruri,intimplari in urma , de asta Naruto este atit de popular .

Bine s-a presupunem ca TOBI este Madara dar de ce poarta o masca cu un singur sharingan vizibil mai ales ca e in partea stinga .
Parerea mea este ca Corpul este a lui OBITO iar spiritul al lui MADARAAAAAAAAAA .

13 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mier Apr 07, 2010 9:11 am

is nou intrat pe forum si va salut all
bun deci hai sa va prezint dc is sigur 100% ca tobi e obito
1.cand ia aratat fata lui sasuke in anime ati vazut ca avea o gramada de cicatrici in partea dreapta
2.sasuke si cu itachi au acealeasi justsuri pentru ca provin din acelasi sange(uchiha)si sunt frati iar kakashi si cu tobi foarte asemanatoare doar ca tobi mai puternice(pentru ca e original uchiha)time space jutsus
3.si nam mai pun eu poza dar cautati pe google sau oriunde fata lui tobi si a lui obito si punetio una langa alta in afara de cicatrici exact aceleasi trasaturi
4.tobi la inceput a parut ca nu este deloc serios si nu cred sincer ca cnv ca madara sar putea prosti ca el dar obito asa era genul lui sa fie mai glumet cv gen naruto si ii era foarte usor sa revina in pielea lui de copil
nu cred ca mai e cv de spus si app in urmatoru manga zice ca kabuto da summon la cnv de il baga in sperieti pe tobi asa ca e clar ca e madara cel summonat si + ca in mangau anterior ati vzt ca,kabuto ia spus lui tobi akm umbli cu numele de madara deci dupa logika mea nu iar spune asta daca chiar ar fi madara nu? Very Happy

14 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mier Apr 07, 2010 9:29 am

Konan ♥♥♥

Moderator general
Moderator general
Dar v-ati gandit vreodata ca poate Obito dupa ce se presupune ca a murit a devenit Madara iar in lume folosea numele Tobi?Este posibil

15 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mier Apr 07, 2010 11:21 am

Magyoku

Membru activ
Membru activ
UchihaAvengerGod a scris:is nou intrat pe forum si va salut all
bun deci hai sa va prezint dc is sigur 100% ca tobi e obito
1.cand ia aratat fata lui sasuke in anime ati vazut ca avea o gramada de cicatrici in partea dreapta
2.sasuke si cu itachi au acealeasi justsuri pentru ca provin din acelasi sange(uchiha)si sunt frati iar kakashi si cu tobi foarte asemanatoare doar ca tobi mai puternice(pentru ca e original uchiha)time space jutsus
3.si nam mai pun eu poza dar cautati pe google sau oriunde fata lui tobi si a lui obito si punetio una langa alta in afara de cicatrici exact aceleasi trasaturi
4.tobi la inceput a parut ca nu este deloc serios si nu cred sincer ca cnv ca madara sar putea prosti ca el dar obito asa era genul lui sa fie mai glumet cv gen naruto si ii era foarte usor sa revina in pielea lui de copil
nu cred ca mai e cv de spus si app in urmatoru manga zice ca kabuto da summon la cnv de il baga in sperieti pe tobi asa ca e clar ca e madara cel summonat si + ca in mangau anterior ati vzt ca,kabuto ia spus lui tobi akm umbli cu numele de madara deci dupa logika mea nu iar spune asta daca chiar ar fi madara nu? Very Happy

Bine sunt de acord cu tine in totalitate dar de ce ratezi si celelalte indicii , precum TOBI stia unele lucruri pe care doar Madara le putea cunoaste .
Corpul e intotalitate a lui Obito dar personalitatea este a lui Madara asta e parerea mea .

16 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Mier Apr 07, 2010 11:23 am

eu cred ca obito este fiul lui madara si doar duce mai departe vointa lui madara adik moon's eye plan

17 d la data de Lun Mai 24, 2010 7:11 pm

rasengan

In trecere
In trecere
Eu sunt de parere ca tobi este intradevar madara in corpul lui obito dar v-ati gandit ca poate madara a folosit o tehnica asemanatoare cu cea a lui orocimaru pentru a lua acel corp.Inca ceva ceva nu imi da pace de ce tobi are in permanenta sharinganul activat precum il are si kakashi si daca imi amintesc bine si danzoo avea acei ochi activati

18 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Vin Iul 30, 2010 4:14 pm

Poate ca are doar jumate din corpul lui OBITO deoarece a fost jumatate strivit de pietre iar poate in lupta cu 1 hokage acesta i-a taiat jumate din corp sau ceva de genu

19 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Lun Aug 02, 2010 2:08 pm

hannah

V.I.P
V.I.P
1) Obito este mort.
2) Tobi este Madara.Atat.

20 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Vin Aug 13, 2010 11:07 am

Madara Uchiha

In trecere
In trecere
Pey in primul rand citeste manga Rasete pentru ca obito nu are cum sa fie toby si nici spirit sau ce ati zis voi pe acolo /Smile obito a murit cand era doar un copil... strivit de pietre salvandul pe kakashi... cum poate un corp mort sa creasca...Neutral tobi e madara ... ce ai zis tu acolo de cicatrice este pentru ca e foarte batran ... kakashi cand a incercat sa ii i'a piatra de pe obito , obito a spus ca oricum nu isi poate simti partea dreapta deci era strivita complet mai ales ochiul drept... cum ar putea tobi sa aiba corpu lu obito daca el avea partea dreapta strivita... poate nu mai are ochiul stang pentru ca are rinnegan de la ninjutsu ( dar nu prea cred ) , deci ce am vrut sa spun in toata chestia asta... obito nu are nicio treaba cu madara ...

21 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Vin Aug 13, 2010 4:02 pm

Poate ca Obito ar fi fiul Madara iar cand Obito a murit Madara e posibil sa fi folosit un genjutsu.... Sau ceva de genu

22 Madara nu a avut relati cu femei =)) la data de Vin Aug 13, 2010 4:09 pm

Madara Uchiha

In trecere
In trecere
Nu cred ca madara avea copii Laughing Sharingan

23 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Vin Aug 13, 2010 4:13 pm

Poate ca adoptase Laughing

24 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Aug 15, 2010 9:15 am

poti explica si cum madara are peste vreo 5000 de ani?(am exagerat normal dar oricum are in jur de 500) ca era adult cand sa batut akm muulti ani cu primul hokage

25 Re: Tobi : Madara sau Obito la data de Dum Aug 15, 2010 9:16 am

Poate stie tehnica lui orochimaru de a schimba corpurile Very Happy

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Creati un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit