Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Joi Ian 28, 2010 4:59 pm

Apple tocmai a prezentat ultimul lor device mobil,numit Ipad.Acesta se presupune ca va inlocui laptopurile in viitor,in viziunea Apple.

“Aceasta este cea mai avansată tehnologie a noastră,concentrată într-un aparat revoluţionar şi magic, care are un preţ incredibil” a sunat prezentarea grandioasă, ca de obicei, pe care o face Steve Jobs unui nou device marca Apple. De data asta e vorba de iPad, tablet-ul învăluit luni de zile în misterul laboratoarelor companiei din Cupertino. E subţire, uşor şi rapid sunt cele cuvinte cu care caracterizează Mashable iTablet, blogul tehnologic neîntârziind să observe ceea ce se vede de la o poştă: “e precum un iPhone, doar că la o scară mai mare”.

Ecranul iPad, un IPS LCD, măsoară 9,7 inci, iar rezoluţia acestuia este de 1024×768 pixeli, iPad are o grosime de 1,3 centimetri, iar dimensiunile noii jucării Apple sunt 24 cm × 19 cm × 1,3 cm. Cântăreşte 680 de grame, respectiv 725 de grame în versiune 3G. Cele trei modele lansate sunt dotate cu 16 GB, 32 GB şi 64 GB. Este în întregime multi touch, iar bateria are o autonomie de peste 10 ore.

Preţul rămâne elementul şoc al iPad: cea mai ieftină variantă (16 GB şi Wi-Fi) costă 499 de dolari, în timp ce un model de 64 GB, cu Wi-Fi şi 3G ajunge la 829 de dolari, în condiţiile în care nimeni nu spera la ceva mai ieftin de 1.000 de dolari.

Este gros cat o revista si la fel de usor.Pretul mi se pare chiar accesibil.Ramane de vazut cum va fi primit de publicul larg.

Vezi profilul utilizatorului http://www.sharinganforum.com

2 Re: Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Joi Ian 28, 2010 6:12 pm

Vizitato

Vizitator
in viitor o sa ii mai scada pretul.orice telefon la inceput la scoatere ii foarte scump da dupa aiai se ieftinesc.

3 Re: Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Joi Ian 28, 2010 6:55 pm

Cipi

Membru activ
Membru activ
Multi spun ca e enorm ... e adevarat ca are 700g dar este mult mai usor ca un laptop + ca are atatea dotari incat e absolut imposibil sa aiba mai putin (pana la urma nu e un telefon) ... pana la urma scopul iPad-ului este sa inlocuiasca laptopurile si cu siguranta o va face dar va mai trece ceva timp deoarece din cate imi amintesc nu are porturi usb(deci nu poate fii legat de un alt dispozitiv) si nici dvd-rom or cd-rom or whatever (bine acum daca stai bine sa te gandesti nici nu prea aveau cum sa creeze padul cu dvd-rom pentru ca l-ar fi facut imens) ... apropo de pret ... 800$ este extrem de putin avand in vedere toate performantele (ca sa nu vorbesc de ecranul full touch de 9.7 inchi care m-a lasat masca) in orice caz in romania va ajunge mult mai scump decat in usa si oricum va mai dura aproximativ 1 an.
Pe final as vrea sa spun ca personal as achizitiona un iPad numai pentru ecranul full touch si aspect ...imbunatatiri s-ar mai putea face dar daca asteptam cu siguranta sony va scoate un pad bun urmat de cei de la samsung si tot asa ...  daca imi aduc bine aminte asa a fost si cu iPhone - primul telefon cu touch - iar acum samsung a scos Corby care se vinde cu 500 lei xD (care nu ii este egal lui iPhone dar nici mult nu mai are mult) oricum m-am cam intins cu acest comentariu asa ca o sa inchei aici ... 

Vezi profilul utilizatorului https://www.youtube.com/alexpoker13

4 Re: Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Vin Ian 29, 2010 8:39 am

Sakura

Membru activ
Membru activ
Acum 15 ani daca vorbeai de asa ceva parea SF,dar acum e posibil.Arata super-sexy,subtire,full touch si performante foarte bune.In mod clar nu e scump pentru ce poate sa faca.Sa asteptam sa vedem la ce pret va intra pe piata romaneasca.Daca va intra.

Vezi profilul utilizatorului

5 Re: Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Vin Ian 29, 2010 8:49 am

billie.jean

Incepator
Incepator
cyclops Am gasit pe Youtube un filmulet in care sunt prezentate jocurile pe acest ipad... si sunt exceptionale,ia priviti aici

Vezi profilul utilizatorului

6 Re: Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Vin Ian 29, 2010 9:45 am

Cipi

Membru activ
Membru activ
are o grafica super Shocked dar jocurile se downloadeaza cu card de credit ... cam aiurea

Vezi profilul utilizatorului https://www.youtube.com/alexpoker13

7 Re: Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Sam Ian 30, 2010 11:17 am

Vizitato

Vizitator
500 $ costa si iPhone cand l-au scos acum e 90$-200$ la noi

8 Re: Ipad,un gadget care vrea sa inlocuiasca laptopul la data de Lun Feb 01, 2010 7:23 am

Vizitato

Vizitator
nu e prea aiurea ca in america la benzinarie se plateste direct la pompa cu cardul

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti blogul tau gratuit