Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Lun Ian 18, 2010 5:07 pm

Sportacus

In trecere
In trecere
Care este nr maxim de flotari pe care il puteti face?Specificati si de care flotari.Daca aveti idei pentru eficientizare postati aici.

flotari normal:60-65
flotari cu bataie:25-30
flotari pe pumni:20

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Lun Ian 18, 2010 7:09 pm

Kramer

Incepator
Incepator
Flotari normal fac maxim 30 iar cu bataie vreo 10.Stiam ca o metoda buna de antrenament pentru picioare era sa stai in "pozitia calului" la perete vreo 30 secunde zilnic ca sa iti intaresti muschii de la picioare.

3 Re: Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Mar Ian 19, 2010 3:29 pm

Madara

Membru activ
Membru activ
flotari normale 20 maxim nu am reusit sa trec de nr asta iar pe pumni vreo 5.

4 Re: Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Sam Ian 23, 2010 1:31 pm

wirblewind

In trecere
In trecere
Salut.Am si eu o intrebare legata de numarul de flotari.Cum pot sa maresc numarul de flotari facute zilnic?Precizez ca am 33 de ani 90 kg si fac zilnic 5 serii a cate 15 flotari in pumn(nu reusesc sa fac mai mult de 15 bucati intr o serie si fac flotari de o luna)Va multumesc.

5 Re: Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Sam Ian 23, 2010 3:25 pm

Sportacus

In trecere
In trecere
Aici este un tabel cu nivelele conditiei fizice in functie de flotari si varsta.Dat fiind ca ai 3 ani si faci zilnic 75(acum depinde si cata pauza faci intre serii) o conditie fizica foarte buna.

Programul meu de lucru pentru flotari este asta:
-incerci sa faci nr maxim de flotari pe care le poti face deodata(fara oprire)
-incerci sa faci serii cu 60-70% din nr maxim de flotari,cu pauza de 3 min intre ele.
-facut de 4 ori pe saptamana,ar trebui sa iti mareasca rezistenta muschilor,iar marind putin cate putin nr de flotari dintr-o repriza,vei reusi sa faci si serii de cate 50 in 1 luna,2.

6 Re: Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Sam Ian 23, 2010 4:30 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
iti sugerez sa faci pe langa flotari si alte exercitii.le poti faci si in casa.de exemplu poti face niste exercitii pt riceps numit "flotari la bancuta"cauta pe net si vei gasi filmari despre cum sa executi acest exercitiu.de asemenea ti-ar prinde bine si niste exercitii pt umeri.uitate la sectiunea bodybuilding si vezi ca printre ultimele posturi am prezentat si eu un exercitiu...incearca sa faci cate potin(adik cateva repetari) din el in fiecare seara timp de 1 saptaman 2 si cred ca o sa iti iasa mai bine simplele flotari peurma

7 Re: Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Dum Ian 24, 2010 8:36 am

wirblewind

In trecere
In trecere
Va multumesc.Legat de ce spunea Sportacus am incercat un program de flotari care se numeste '100 de flotari" dar nu reusesc sa depasesc cele 15 flotari de care vorbeam(cred ca este un prag psihologic).Foarte corecta mi se pare ideea lui voicheci07 pentru ca are dreptate ,la flotari se folosesc foarte mult tricepsi si umeri asa ca ei trebuie lucrati mai mult daca vreau sa fac mai multe flotari.Va multumesc inca odata la amandoi pentru sfaturi

8 Re: Nr maxim de flotari si atingerea performantei la data de Dum Ian 24, 2010 3:55 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
daca mai putem sa te ajutam cu ceva sa nu eziti sa ne zici!

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Forumgratuit.ro | Jocuri video | Tir | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog