Informatii generale despre culturism - Pagina 4 | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

76 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Dec 24, 2009 7:12 pm

Sportacus

In trecere
In trecere
da e util pentru cei care vor sa se apuce de sala,ca sa stie cum sa eficientizeze lucrul.

Vezi profilul utilizatorului

77 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Dec 24, 2009 7:32 pm

Uchiha Sasuke

Incepator
Incepator
eu ma voi apuca cand voi fi mai mare credd...voi trage de fiare Laughing

Vezi profilul utilizatorului http://www.csaim.forumz.ro/

78 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Dec 25, 2009 6:04 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
incearcale pe amandoua pt o perioada de timp determinata si vezi care te ajuta mai mult,altfel nu ai cum...vezi ca este si o chestie interesanta akolo legata de cata proteina,cati carbo trebuie sa consume fiecare tip somatic in parte..incearca sa lucrezi si la partea de mancare,doar antrenamentul nu este de ajuns

79 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Ian 04, 2010 12:15 pm

Cha!

Incepator
Incepator
De cate ori ar trebui sa merg la sala pe saptamana pentru a pastra un corp sculptat frumos(voi baietii stiti la ce ma refer Razz ) Si cam ce exercitii ar fi necesare?

80 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Ian 04, 2010 5:49 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Ideal ar fi sa mergi 3 zile pe saptamana,de ex luni,miercuri si vineri,cat despre exercitii,cel mai bn este sa il intrebi pe instructorul de la sala respectiva,pt ca pe langa faptul ca sunt destul de multe in total,mai trebuie sa stii si cum sa le faci corect,cate seri,cate repetari etc.
Si daca vrei sa vezi rezulate serioase incearca sa reduci pe cat posibil carbohidratii(ex.painea,orezul,sa le reduci nu sa le scoti detot)si sa incerci sa aduci un aport de proteina mai mare in corp(ex.piept de pui,albusuri de ou).

81 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Ian 05, 2010 1:56 pm

Cha!

Incepator
Incepator
Da cred ca pot merge 3 zile pe saptamana.Sau o saptamana 3 zile si una 2 zile.regimul alimentar este foarte echilibrat si pana acum nu am avut probleme

82 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Ian 05, 2010 6:14 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Daca mai putem sa te ajutam cu ceva sa nu eziti sa ne intrebi!!!

83 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Ian 05, 2010 6:31 pm

Sportacus

In trecere
In trecere
Hehe din cate observ eu nu are nevoie de exercitii la sala.

84 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Ian 05, 2010 6:45 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
da,am observat si noi dar vezi tu,sportul mai inseamna pe langa frmusete, si sanatate!!!CONCLUZIE:Faceti sport

85 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Ian 06, 2010 1:49 pm

Rider

Moderator general
Moderator general
Subtilitatea la cotele ei maxime.

86 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Ian 11, 2010 7:16 pm

raluk

Incepator
Incepator
Pentru varsta mea(17 ani) si dimensiuni 91-58-92 si 62 kg la 1.72 credeti ca ar trebui sa merg la sala?

87 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Ian 11, 2010 7:45 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Citind intrebarea ta mi-a venit o idee(zic eu ca buna)....Pe linkul asta <<<http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/greutate/>>>akolo iti poti calcula indicele BMI...sub acel calculator sa ii zicem, poti afla daca ai o greutate normala sau nu.Si ca sa revin la ideea de baza ,daca vrei poti sa treci si pe la sala ca sa faci ceva sport.Daca din eu stiu ce motive nu vrei,poti face alte sporturi.Din cate imi amintesc esti din CL..e adevarat ca la noi nu exista o gama ft larga de sporturi...iti sugerez o banala alergare usoara (eu de obicei alerg pe drumul catre pod DN X,nu mai stiu cum se numeste)

88 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Ian 13, 2010 4:22 pm

Konan ♥♥♥

Moderator general
Moderator general
La dimensiunile alea, Love cred ca nu ai nevoie de niciun sport,poate doar ca sa te mentii.

89 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Ian 14, 2010 1:49 pm

Hinata

Membru activ
Membru activ
91-58-92 sunt aproape perfecte.ceva de mentinere ar fi ideal

90 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Ian 16, 2010 6:44 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
De curand am aflta de un exercitiu destul de bun zik eu care iti lucreaza cea mai mare parte din corp.Este un exercitiu care se poate face si acasa.Incepeti prin a face o flotare dupa care imediat va ridicati si faceti o genuflexiune,dupa care continuati cu 2 flotari va ridicati si faceti 2 genuflexiuni si continuati asa pana la 10 cu 10.Dupa care incepti sa scadeti din repetari si contiunati cu 9 flotari,9 genuflexiuni.....pana la 1 cu 1.

91 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Ian 16, 2010 6:54 pm

ionut

Moderator general
Moderator general
O sa fie foarte obositor sa fac atatea dar poate voi incepe de la 3 cu 3 sau 4 cu 4.

92 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Ian 18, 2010 4:47 pm

raluk

Incepator
Incepator
3 cu 3 inseamna cam 42 flotari.Puteti sa faceti atatea?

93 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Ian 18, 2010 4:55 pm

ionut

Moderator general
Moderator general
42 ma cam indoiesc ca as putea face atatea si mai ales perfecte.

94 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Ian 26, 2010 12:40 pm

Raluca_RBD

Incepator
Incepator
Care sunt dimensiunile ideale pentru 17 ani si nr de kilograme?
OffTopic:Kakashi tu m-ai vazut,ce imi recomanzi? Razz

95 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Ian 26, 2010 3:55 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Raluca_RBD a scris:Care sunt dimensiunile ideale pentru 17 ani si nr de kilograme?
OffTopic:Kakashi tu m-ai vazut,ce imi recomanzi? Razz

Depinde si de ce inaltime ai....akum sa vedem si parearea lu kakashi

96 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Feb 01, 2010 11:45 am

Deea19

Membru activ
Membru activ
Culturismul e ceva diferit de fitness,nu ar trebui inca un subiect de discutie pentru fitness?Adica eu merg la sala ca sa arat bine nu ca sa fac muschi si probabil sunt 2 lucruri diferite. Rolling Eyes

97 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Feb 01, 2010 4:17 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Da poate ar trebui sa exista dar avand in vedere ca fitness inseamna--condiție fizică bună, sănătate,nu cred ca e necesar sa mai facem un topic."A arata bine si a avea muschi "depinde ce intelegi tu prin a arata bine...tu ce faci mai exact la sala?un fitness aerobic sau exericitii cu bara sau gantere(gen culturism),bicileta,banda etc.

98 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Feb 09, 2010 5:27 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Inca odata ni s-a confirmat ca nu e bn sa folosesti steroizi in cantitati industriale.

culturist
Un material socant a fost prezentat azi(9-02-2010) pe Antena 1 si m-am gandit ca in cazul in care nu l-ati vazut la tv ar fi interesant sa postez aici subiectul.Reportajul prezinta efectele devastatoare pe care le poate avea injectarea în corp a substanţelor care măresc dimensiunea muşchilor.
Foarte mulţi tineri îşi doresc să aibă un corp bine lucrat. Iar această dorinţă se transformă în obsesie pentru unii dintre ei. Încep să-şi injecteze diverse substanţe în corp, iar lucrurile le scapă repede de sub control.
Primele imagini ale materialului video prezintă un tânăr care îşi expune mândru bicepşii de dimensiuni înspăimântător de mari. Apoi, acelaşi tânăr este filmat pe un pat de spital, în chinuri groaznice, unde se pare
că a şi murit. Braţele tânărului par să fie explodat, pur şi simplu.

99 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Iun 14, 2010 5:16 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Uitandu-ma pe net zilele astea am gasit ceva ce mie mi s-a parut interesant,nu are rost sa dau copy si past aici asa ca o sa va dau direct linkul : http://www.steroizi.ro/articole/cele_30_de_minciuni_ale_culturismului.php

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

Creati un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog