Informatii generale despre culturism - Pagina 3 | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 4]

51 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Oct 23, 2009 8:01 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Ai ca le-am facut la astia de la redis o reclama aici lol! bai fratilor eu gandesc in felul urmator:Chiar daca sa zicem ca ar dauna in vreun fel la sanatate suplimentele astea desi ma indoiesc profund,pana la urma s anu uitam ca o viata avem..unii si-o distrug fumand,baute,droguri etc...noi dece sa nu bagam in noi tot ce ne cade la mana in domeniu de suplimente Kakashi carte

Vezi profilul utilizatorului

52 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Oct 24, 2009 6:35 am

raluk

Incepator
Incepator
Ce mentalitate romaneasca.O spui de parca ar fi necesar sa iti distrugi viata intr-un fel sau altul.

53 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Oct 24, 2009 10:13 am

stefan

Membru activ
Membru activ
raluk a scris:Ce mentalitate romaneasca.O spui de parca ar fi necesar sa iti distrugi viata intr-un fel sau altul.

Ai dreptate...dar eu spun asta pt ca stiu ca nu dauneaza sanatatii suplimentele

54 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Oct 24, 2009 4:06 pm

Slugarnicul

In trecere
In trecere
voicheci07 a scris:Ai dreptate...dar eu spun asta pt ca stiu ca nu dauneaza sanatatii suplimentele

Uitate la ingrediente la un suplimente pana in 60 ron (pt ca vb de bugete limitate) s vezi ce CENZURAT-uri contin apoi sa te intrebi: "oare imi suporta ficatu CENZURAT-urile astea?"

Eu cel putin sunt sportiv, tin la sanatatea mea si cand o sa iau suplimente peste 4-5 luni o sa iau n-large2 deoarece nu stiu pe mine sa fi patit ceva der au de la ele si la pretul care il iau nu au chiar asa multe chimicale

55 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Oct 24, 2009 4:24 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
bai fratilor eu sincer m-am saturat de discutii despre proteine Very Happy cine vrea sa bage in ei suplimente sa bage cn nu, nu si gata.
A fost vreodata cineva vreodata la un concurs?adik ca spectator?

Mai Schimbam Subiectul

56 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Oct 24, 2009 4:59 pm

Aur3lius

In trecere
In trecere
Romedy a scris:
voicheci07 a scris:Ai dreptate...dar eu spun asta pt ca stiu ca nu dauneaza sanatatii suplimentele

Uitate la ingrediente la un suplimente pana in 60 ron (pt ca vb de bugete limitate) s vezi ce CENZURAT-uri contin apoi sa te intrebi: "oare imi suporta ficatu CENZURAT-urile astea?"

Eu cel putin sunt sportiv, tin la sanatatea mea si cand o sa iau suplimente peste 4-5 luni o sa iau n-large2 deoarece nu stiu pe mine sa fi patit ceva der au de la ele si la pretul care il iau nu au chiar asa multe chimicale

dak tu crezi ca o sa te imbolnavesti vreodata de la suplimente(imposibil) atunci nu-ti recomand culturismul:)))... baga aerobic ceva si nu mai spune de n-largeul tau ca-ti iti pot demonstra(desi nu am nevoie) ca io din cele mai de CENZURAT suplimente .."cea mai proasta proteina"(nu exista) tot ma fac de 15 ori mai mare ca tine ..pe voi va bucura gustu de ciocolata de la un praf amarat...e afla ca poti sa iei tu garla de prafuri ca tot nu te imbolnavesti(posibil dak ii dai extraordinar de multa proteina corpului in 50 de ani dar cu mancat in excess la greu,peste limita zilnica necesara! cresterii) si nici nu cresti cum visezi de la ele:)) Duh

Sa nu mai spui la nimeni ce ai scris aici ca sa nu pateasca ceva la inima de la atata ras! Felicitari

voicheci07 a scris:Ai ca le-am facut la astia de la redis o reclama aici lol! bai fratilor eu gandesc in felul urmator:Chiar daca sa zicem ca ar dauna in vreun fel la sanatate suplimentele astea desi ma indoiesc profund,pana la urma s anu uitam ca o viata avem..unii si-o distrug fumand,baute,droguri etc...noi dece sa nu bagam in noi tot ce ne cade la mana in domeniu de suplimente Kakashi carte

nu mai spune ca spui prostii... Suparare.pe.pc Bang Bla bla bla

57 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Oct 24, 2009 5:28 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
bai aure,daca vrei sa zici ceva inteligent macar spune-ne de ce nu e bine ca mine ca sa inteleg si eu

FARA LIMBAJ gen MESS

58 Re: Informatii generale despre culturism la data de Dum Oct 25, 2009 8:18 am

Slugarnicul

In trecere
In trecere
Aur3lius cam grele cu exrimarea Laughing nu prea am inteles ce ai vrut sa zici...dar fie...cresti ma tu de 5 ori mai mare k mine cu proteini gen "Jambo mass" la 50 Ron 3 cuti de 1 kg.

Si inca ceva.. nu vreau sa-mi recomenzi culturismul pt ca nu o sa fac niciodata...aici era vorba de bodybuilding
Iar faza la care ma refeream, daca nu ai destui neuroni sa intelegi,...am precizat ca nu as luat k tine tot felu de chesti la 10mi si as luat ceva mai bun k n-large2.

Iar faza cu suplimentele care nu iti fac nimic....acele persoane care vomita de la ele pt simplu motiv ca nu asimileaza ti se pare sanatos sa vomiti mereu....ia mai gandestete !!! Nimic nu prea mai este sanatos in zilele noatre...multe E-uri si chimicale

59 Re: Informatii generale despre culturism la data de Dum Oct 25, 2009 10:37 am

Aur3lius

In trecere
In trecere
Romedy a scris:Aur3lius cam grele cu exrimarea Laughing nu prea am inteles ce ai vrut sa zici...dar fie...cresti ma tu de 5 ori mai mare k mine cu proteini gen "Jambo mass" la 50 Ron 3 cuti de 1 kg.

Si inca ceva.. nu vreau sa-mi recomenzi culturismul pt ca nu o sa fac niciodata...aici era vorba de bodybuilding
Iar faza la care ma refeream, daca nu ai destui neuroni sa intelegi,...am precizat ca nu as luat k tine tot felu de chesti la 10mi si as luat ceva mai bun k n-large2.

Iar faza cu suplimentele care nu iti fac nimic....acele persoane care vomita de la ele pt simplu motiv ca nu asimileaza ti se pare sanatos sa vomiti mereu....ia mai gandestete !!! Nimic nu prea mai este sanatos in zilele noatre...multe E-uri si chimicale

Vomita ptr cas slabi de inger,inca nu s-au acomodat cu gustul ..de aceea ma refeream la prostiile cu gust d eciocolata care va incanta pe toti si am inteles foarte bine ca tu cauti calitate (care nu o sa gasesti niciodata) ...proteina tot proteina e depinde doar absortia...si ce ai scris acolo adica exemplul dat contine mai multi carbohidrati sau mai bine zis zaharuri decat proteina Laughing...bagi 1-2 mil pe 2 saptamani in CENZURAT nu in muschi s-au mai bine zis in matze pline cu cacao Ciocan

60 Re: Informatii generale despre culturism la data de Dum Oct 25, 2009 11:02 am

Slugarnicul

In trecere
In trecere
Toate au arome de ciocolata / capsuni...etc...ca nu o sa gasesc cu aroma de cartofi prajiti sau aroma de JB Laughing

61 Re: Informatii generale despre culturism la data de Dum Oct 25, 2009 1:05 pm

Aur3lius

In trecere
In trecere
Romedy a scris:Toate au arome de ciocolata / capsuni...etc...ca nu o sa gasesc cu aroma de cartofi prajiti sau aroma de JB Laughing

exact la asta ma refeream numai cu arome ...dak e ceva ce nu are gust bun sau nu are deloc gust sunt proaste...asa considera majoritatea Bang

62 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Oct 26, 2009 2:16 pm

Cristinaaa

Incepator
Incepator
Da mai lasati-le incolo de proteine ca e un topic despre culturism in general.Cum a zis "voicheci" sa vorbim daca cineva a fost vreodata la un show de culturism ca spectator.Eu nu am fost dar am vazut la televizor multe astfel de spectacole.

63 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Oct 26, 2009 3:27 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Pt noi cei din Calarasi e bn ca avem aici un memorial plus ca e ft aproape de noi Slobozia,acolo avand loc cateva competitii nationale de bodybuilding clasic Very Happy

64 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Oct 26, 2009 8:05 pm

Aur3lius

In trecere
In trecere
voicheci07 a scris:Pt noi cei din Calarasi e bn ca avem aici un memorial plus ca e ft aproape de noi Slobozia,acolo avand loc cateva competitii nationale de bodybuilding clasic Very Happy
Ba esti nebun....hai nu mai spune...da oare cum o fi ma tu ai vazut vreodata vreo competitie?...spune-mi si mie cum e acolo? mouse geek

65 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Oct 27, 2009 6:58 am

stefan

Membru activ
Membru activ
Aure taci frate din gura,suferi cumva de amnezie..poate iti amintesti dar esti si tu din CL,si adevaru e ca nici nu am fost amandoi de 2 ori la Slobozia impreuna

66 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Oct 27, 2009 9:07 am

Slugarnicul

In trecere
In trecere
Cristinaaa a scris:Da mai lasati-le incolo de proteine ca e un topic despre culturism in general.Cum a zis "voicheci" sa vorbim daca cineva a fost vreodata la un show de culturism ca spectator.Eu nu am fost dar am vazut la televizor multe astfel de spectacole.

Nu este topic despre culturism, ci dupa cum zice si titlul este bodybuilding

67 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Oct 27, 2009 12:24 pm

Aur3lius

In trecere
In trecere
voicheci07 a scris:Aure taci frate din gura,suferi cumva de amnezie..poate iti amintesti dar esti si tu din CL,si adevaru e ca nici nu am fost amandoi de 2 ori la Slobozia impreuna
Da... tac din degete... tongue tongue tongue tongue tongue tongue drunken

68 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Oct 27, 2009 4:23 pm

Tom

Incepator
Incepator
Rasete tare,dar mai bine sa continuam discutia si sa nu mai facem offtopic.Nu am fost niciodata la vreun concurs de culturism dar as vrea sa vad pentru ca e interesant,dar personal nu as vrea sa devin body builder.

69 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 29, 2009 11:54 am

ROMEDY SI AUR3LIUS VOI ATI AUZIT DE REGULAMENT? WARN 50% PENTRU LIMBAJ JIGNITOR,IAR LA A 2-A ABATERE BAN PERMANENT.

Vezi profilul utilizatorului http://www.sharinganforum.com

70 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Noi 12, 2009 4:44 pm

Valorosu

Incepator
Incepator
Sa continuam discutia deci.La concursurile de culturism castiga cine are cei mai multi muschi sau cum? Very Happy

71 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Noi 12, 2009 4:52 pm

Kramer

Incepator
Incepator
Deci "Valorosu",cum sa iti spun eu tie?Culturismul este o chestie pe care nu o agreez,dar nu vorbim despre asta.Culturistii incearca sa isi mareasca masa musculara prin exercitii fizice si acum prin proteinele acelea foarte "sanatoase".Cu alte cuvinte,ca sa iti raspund la intrebare TOTI AVEM ACELASI NR DE MUSCHI deci nu poate castiga cel cu cei multi muschi.

72 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Noi 12, 2009 4:59 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
bn gandit House lol! ....nu e vb numai de "cei mai multi muschi"e vb sa fie si definiti,adik stratul de grasime ce ii acopera sa fie cat mai redus.Poate ai vazut,in perioada de concurs la culturistii adevarati li se cunoasete fiecare fibra musculara,muschi arata de parca ar fi "taiati" Very Happy

73 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Noi 13, 2009 10:36 am

Madara

Membru activ
Membru activ
Cum adica ,,taiati''? Sunt totusi curios cum a aparut acest sport si care sunt obiectivele lui.

74 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Noi 13, 2009 3:56 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
"taiati"e o expresie,la fel de bn poti spune definiti.

uitate de exemplu la pieptul lui Dexter,cand zic taiat ma refer la fibrele musculare care se vad sub forma de linie,uitate si la picioarele lui,se vede fiecare grupa musculara,fiecare fibra.
Obiectivele le-am mai spus,un corp simetric,cat mai multa masa musculara,cat mai putina grasime.
Sincer sa fiu istoria culturismului nu o stiu exact,iti pot spune ca se practica de ft mult timp,de curand am vazut pe descopera.ro un articol interesant legat de cei mai puternici oamnei(o chestie de genul asta)si am vazut niste imagini in care o persoana executa anumite exercitii pe care le practicam si noi azi in culturism,deci cred ca el exista de multa vreme dar nu intro forma la fel de cizelata ca azi.O sa incerc sa ma documentez,stii tu ceva mai concret legat de istoria culturismului?

75 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Dec 24, 2009 4:35 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Acum ceva timp am gasit un articol intr-o revista ft interesant legat de tipul somatic al fiecarui om...mariti imaginile si veti gasi date despre fiecare timp somatic.
Pe portocaliu puteti gasi lucruri interesante despre fiecare tip somatic.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog