Informatii generale despre culturism - Pagina 2 | Sharingan Forum
Sharingan Forum
Bun venit !
Pentru a putea raspunde la subiecte,va rugam sa va inregistrati !!
Membrii inregistrati nu vad reclamele.

Atentie ! Nu folositi Internet Explorer,pot aparea erori de afisare.
Va dorim sedere placuta pe forum

| Stiri IT si din Gaming |

Cautam OWNER ! Daca te consideri potrivit pentru a administra acest forum,contacteaza-ne! Da click aici! si trimite-ne un mesaj !

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 4]

26 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Oct 06, 2009 2:44 pm

Valorosu

Incepator
Incepator
Adica daca pun pe mine zeci de kg de muschi mai pot sa ii pierd?Nu cred ca nu au cum sa dispara.Nu cad...

Vezi profilul utilizatorului

27 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mar Oct 06, 2009 5:06 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Iti zic eu cum sta treaba din cunostintele mele...Lucrand muschi la sala cu greutati mari ei simt nevoie sa creasca,pe langa asta ai nevoie de mult somn,multa odihna,un regim adecvat ....in principiu o viata echilibrata...

In concluzie daca ai reusi sa ajungi ca Iana si dupa aceea te-ai lasa de sala,ai sta toata ziua la pc,ai manca fastfood,ai consuma mult alcool etc....sunt sigur ca ai da jos foarte repede o mare parte din ce ai reusit cu greu sa pui pe tn.

28 Re: Informatii generale despre culturism la data de Sam Oct 10, 2009 8:02 am

billie.jean

Incepator
Incepator
F interesant.Ce greutate poti ridica fara sa iti rupi splina sau alteceva?

29 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Oct 12, 2009 1:41 pm

raluk

Incepator
Incepator
Dar care este scopul culturismului in general?Sa ai cati mai multi muschi?

30 Re: Informatii generale despre culturism la data de Lun Oct 12, 2009 5:58 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
billie.jean a scris:F interesant.Ce greutate poti ridica fara sa iti rupi splina sau alteceva?
Interesanta intrebare,am mai auzit-o dar e un pic aiurea,vezi tu la sala avem anumite exercitii nu ridicam de pe jos pur si simplu si le punem la loc..dar uite iti voi da un exemplu in care s-ar putea spune ca "ridicam greutati":la exercitiul numit "indreptari cu bara" maximul meu este de 120 de kg,dar te asiguri ca cei avansati folosesc mult mai mult,oricum ideea este sa le executi si corect.Sper sa intelegi ceva din imagine.alta mai concreta nu am gasit

raluk a scris:Dar care este scopul culturismului in general?Sa ai cati mai multi muschi?

Am spus-o cand am facut acest topic si o repet...scopul este sa ai cat mai multa masa musculara(cati mai multi muschi)dar in acelasi timp stratul adipos sa fie cat mai redus....la ce ma refer cand spun asta? simlu!Daca te uiti la tipul de mai jos vei vedea ca nu are pic de grasime pe el si tocmai de asta se vede fiecare fibra musculara de pe el.Inca un lucru important ar fi simetria,adik imaginea de ansamblu

Daca cineva considera ca nu am drepatate atunci cand spun ceva chiar va rog sa imi ziceti

31 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Oct 14, 2009 2:43 pm

Madara

Membru activ
Membru activ
Da asa este,dar totusi,la ce foloseste sa arati asa?

32 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Oct 14, 2009 6:09 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Madara a scris:Da asa este,dar totusi,la ce foloseste sa arati asa?

Sincer sa fiu am auzit intrebarea asta de ft multe ori si nu inteleg de ce tot se repeta.
Muschii nu sunt un obiect sa zici ca ..yo stiu?..tai lemne cu ei...pur si simplu este rezultatul unui sport frumos si a unui mod de viata sanatos..
Incearca sa vii la sala macar o luna doua si poate vei intelege.Nu ai intelege daca priveste din afara,nici eu nu am inteles prima oara.
Nu te gandi ca daca il vezi pe tipu ala aratand asa...tragi si tu de fiare o luna doua,iei niste suplimente si gata,ala are ani de sala in spate si multe sacrifici.

33 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Oct 14, 2009 10:07 pm

Aur3lius

In trecere
In trecere
voicheci07 a scris:Iti zic eu cum sta treaba din cunostintele mele...Lucrand muschi la sala cu greutati mari ei simt nevoie sa creasca,pe langa asta ai nevoie de mult somn,multa odihna,un regim adecvat ....in principiu o viata echilibrata...

In concluzie daca ai reusi sa ajungi ca Iana si dupa aceea te-ai lasa de sala,ai sta toata ziua la pc,ai manca fastfood,ai consuma mult alcool etc....sunt sigur ca ai da jos foarte repede o mare parte din ce ai reusit cu greu sa pui pe tn.

ba domnule moderator nu mai gandi atat ca iese fum /ideea e sa ai bani de napo sa bufneasca ficatu in tine si sa te CENZURAT mai des asta e scopu la sportu asta si erectii mai bune...moderatoru vostru nu mai are CENZURAT de la proteine dak iei prot r 85 ramai impotent Mumie bft stefan moderatoru' te-am castrat Laughing el ia proteine daia a crescut asa Palme

34 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 15, 2009 11:26 am

Cha!

Incepator
Incepator
Sanatate curata proteinele astea. :Rasete: Am ras teribil cand am citit ,,sa bufneasca ficatu in tine" lol! Se exprima de parca ar fi luat testosteron de rechin pastile de alea de te fac hiper-activ

35 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 15, 2009 5:21 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Pei stai aure ca nu e chiar asa...daca e sa ne luam dupa tn ai sa bagam toti numai sustanon si decadurabolin.Tu esti dus,si oricum nu mai zice de prot-r ca daca stau bine si imi amintesc bn...in perioada in care luai si tu a fost incidentul cu restaurantul...poate iti amintesti :lol: cadeeeeeeeeeee!!!

36 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 15, 2009 9:38 pm

Aur3lius

In trecere
In trecere
voicheci07 a scris:Pei stai aure ca nu e chiar asa...daca e sa ne luam dupa tn ai sa bagam toti numai sustanon si decadurabolin.Tu esti dus,si oricum nu mai zice de prot-r ca daca stau bine si imi amintesc bn...in perioada in care luai si tu a fost incidentul cu restaurantul...poate iti amintesti :lol: cadeeeeeeeeeee!!!
ba ce penal... Naruto ramen :smell: era terminat in ziua aia/ prea repede ...bine ca m-ai tras afara ca ma facea patroana carnati Ciocan lol

37 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Oct 16, 2009 5:53 am

stefan

Membru activ
Membru activ
daca nu prietenii tai atunci cine? Laughing ca ceilalti erau pe jos de ras lol!

38 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Oct 16, 2009 10:34 am

Aur3lius

In trecere
In trecere
voicheci07 a scris:daca nu prietenii tai atunci cine? Laughing ca ceilalti erau pe jos de ras lol!
albino scratch poate ma tara unu pana afara sa ma faca la buzunare Bla bla bla

39 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Oct 21, 2009 3:27 pm

billie.jean

Incepator
Incepator
E asa periculos prot-r asta?

40 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Oct 21, 2009 6:10 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
billie.jean stai calm ca nu ee chiar asa.aurica face reclama negativa dar nu e chiar asa.adevaru e dupa un timp noua cel putin a inceput sa ni se faca rau..e ca si cum ai mancat acelasi timp de mancare in fiecare zi de dimi,la pranz si seara.
Vezi tu Aurelius e un pic tacanar,
lol! (sper ca vezi postul asta) lol!

41 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Oct 21, 2009 6:32 pm

Slugarnicul

In trecere
In trecere
Te-ai gandit ca ti se face rau si ca le vomiti pentru ca nu mai asimilezi toate chestiilea alea?
Eu fac sale de cateva luni cam 5-6 si ma duc de 4-5 ori pe saptamana, nu am luat nimic , ca supliment, pana acum...dar daca as lua, am cat de cat incredere doar in proteine si anume n-large2. Oricum majoritatea care merg la sala baga in ei creatina, naposim si tot feluri de chesti... sa vezi cum o sa ajungeti daca luati toate prostiile apoi va lasati de lasa. In loc sa luati prosti mancati acasa multa carne , cartofi(fierti), oua(fierte), paste, branzeturi..etc PROTEINA CURATA

42 Re: Informatii generale despre culturism la data de Mier Oct 21, 2009 7:44 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Sincer nu cred ca are legatura cu faptul ca nu asimilez,ma rog.
N-large2 zici tu?stai sa vezi cum e sa ai un buget destul de limitat si o sa iti doresti sa ai prot r si altele.Si inca ceva,ce are daca iei creatina?hai sa zicem ca nopismul este steroid si deci ilegal pentru a fi folosit in scopuri sportive,dar creatina.Intr-un fel trebe sa recunosc ca e bn si fara suplimente ca incepator(doar mancare) dar o sa vezi ca dupa un timp cand o sa apara plafonare o sa iti iei ceva suplimente.Chiar vorbeam odata cu o farmacista si imi explica cat este de sanatos si un-doua shake in dieta unui om care face mult sport.In primul rand ca iti ofera pe langa vitamine si minerale(depinde de supliment)si o gama variata de nutrienti.
Apropo,faza aia cu "lasatul muschilor" este un mit,asa cum este si ala cu "nu mai cresti de la sala"si ala cu "nu mai poti sa faci sex".Sunt niste mituri aparute cred eu din cauza steroizilor si oamenilor care vorbesc fara sa gandeasca.
Oricum,sfatul tu cu mancarea este ft bun,ar trebui sa incerci sa iei si ceva suplimente(nu ma refer la naposim Very Happy )

43 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 22, 2009 1:03 pm

Slugarnicul

In trecere
In trecere
Poate ca o sa iau cand imi permite bugetu'. Acum sunt student dau 80 ron pe sala plus ce mai ies prin oras..etc. Ca sa iei suplimente iti trebuie un buget de la 200 ron in sus...macar daca as avea servici ceva Smile...acu stau pe carca parintilor Laughing

44 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 22, 2009 1:08 pm

Capoeira

Rank special
Rank special
Pai si e imposibil sa devii un adevarat body-builder daca nu iei proteine? Adica sa mananci sanatos?Probabil ca daca nu mai creste masa musculara,asta e limita corpului tau si nu ar trebui sa mai continui

45 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 22, 2009 1:48 pm

Slugarnicul

In trecere
In trecere
Sa ajungi k aia care fac culturism e imposibil fara suplimente, dar poti sa iti faci un corp frumos format cu muschi fara sa iei suplimente....doar proteinele si carbo din mancare. Pentru asta trebuie sa mananci de 5-6 ori pe zi in mare parte cum am mai zis: orez, carne(piept de pui - recomandat) oua, branza, cartofi fierti...etc si multa odihna....dar daca iti cumperi proteine cresti de 2-3 ori mai repede(in masa muculara).

46 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 22, 2009 1:53 pm

Slugarnicul

In trecere
In trecere
voicheci07 a scris:Sincer nu cred ca are legatura cu faptul ca nu asimilez,ma rog.
N-large2 zici tu?stai sa vezi cum e sa ai un buget destul de limitat si o sa iti doresti sa ai prot r si altele.Si inca ceva,ce are daca iei creatina?hai sa zicem ca nopismul este steroid si deci ilegal pentru a fi folosit in scopuri sportive,dar creatina.Intr-un fel trebe sa recunosc ca e bn si fara suplimente ca incepator(doar mancare) dar o sa vezi ca dupa un timp cand o sa apara plafonare o sa iti iei ceva suplimente.Chiar vorbeam odata cu o farmacista si imi explica cat este de sanatos si un-doua shake in dieta unui om care face mult sport.In primul rand ca iti ofera pe langa vitamine si minerale(depinde de supliment)si o gama variata de nutrienti.
Apropo,faza aia cu "lasatul muschilor" este un mit,asa cum este si ala cu "nu mai cresti de la sala"si ala cu "nu mai poti sa faci sex".Sunt niste mituri aparute cred eu din cauza steroizilor si oamenilor care vorbesc fara sa gandeasca.
Oricum,sfatul tu cu mancarea este ft bun,ar trebui sa incerci sa iei si ceva suplimente(nu ma refer la naposim Very Happy )

U vrei sa zici ca, cu prot r ala cresti mai repede decat n-large2? Eu din cate stiu k proteina n-large2 e printre cele mai bune....iti dai seama si dupa PRET !!!

47 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 22, 2009 2:55 pm

Tom

Incepator
Incepator
Nu pot sa zic nimic despre nlarge2 dar cel putin despre prot-r stiu ca nu e bun.Un prieten de-al meu lua asa ceva,am gustat si eu o data.Era ca un praf cu chestii care nu se dizolvau prin el.Pe langa asta mai avea si un gust de nu puteai sa iei mai mult de o gura o data si pe langa asta,prietenul asta al meu a lesinat din cauza lui si a stat internat 1 saptamana in spital...Nu stiu daca toate proteinele sunt asa dar eu personal nu le recomand.

48 Re: Informatii generale despre culturism la data de Joi Oct 22, 2009 6:00 pm

stefan

Membru activ
Membru activ
Eu nu am auzit niciodata sa pateasca cineva asa ceva de la suplimente.Romedy ce am vrut eu sa zik este ca atunci cand ai un buget limitat(destul de mic)te multumesti cu orice,inclusiv prot-r.
Ai mai zis ca iti trebuie de la 200 ron in sus,a devarat ce daca ai poti sa iti iei si de 5000 de ron,dar sa stii ca si cu un buget mai mik poti face multe.
Stai calm ca sunt multi in situatia ta (buget limitat).eu de exemplu am noroc ca sunt junior la un club si deci scutesc o suma de bani,dar oricum nu prea ma descurc cu banii

49 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Oct 23, 2009 5:48 am

Aur3lius

In trecere
In trecere
Romedy a scris:Te-ai gandit ca ti se face rau si ca le vomiti pentru ca nu mai asimilezi toate chestiilea alea?
Eu fac sale de cateva luni cam 5-6 si ma duc de 4-5 ori pe saptamana, nu am luat nimic , ca supliment, pana acum...dar daca as lua, am cat de cat incredere doar in proteine si anume n-large2. Oricum majoritatea care merg la sala baga in ei creatina, naposim si tot feluri de chesti... sa vezi cum o sa ajungeti daca luati toate prostiile apoi va lasati de lasa. In loc sa luati prosti mancati acasa multa carne , cartofi(fierti), oua(fierte), paste, branzeturi..etc PROTEINA CURATA

Proteina curata vine si din suplimente.."nu cred ca e vreuna murdara" si iti zic eu ca la un moment dat poti sa bagi cat vrei in tine ca nu-ti mai creste decat parul si unghiile ..poate si putin in grasime depinde de tipul somatic ... elephant

50 Re: Informatii generale despre culturism la data de Vin Oct 23, 2009 11:24 am

Slugarnicul

In trecere
In trecere
Aur3lius a scris:Proteina curata vine si din suplimente.."nu cred ca e vreuna murdara" si iti zic eu ca la un moment dat poti sa bagi cat vrei in tine ca nu-ti mai creste decat parul si unghiile ..poate si putin in grasime depinde de tipul somatic ... elephant

Daca u crezi ca proteina curata vine din praf si pastile..gg Laughing baga in tine tot feluri de chimicale pana iti crapa ficatu'.
Poate in suplimente la 1 gram de proteina curata se mai adauga 100grame chimicale !!!

Daca faci sala dai cateva luni fara prafuri si pastile, apoi poti sa iei si suplimente, dar nu dinalea "3 la 10mi".
Ia postati fiecare cat dati pe sala si pe suplimente(de care) cei care aveti bugete limitate.

Eu ii mai dau 2-3 luni fara "prafuri si pastile" apoi daca am bani ii dau pe n-large2, daca nu caut ceva mai ieftin si care nu te baga in spital Laughing

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

•  

Google bot last visit powered by PrMania.Net

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit